S.O.S. – Stres, Okres and Sweat

S.O.S. – Stres, Okres and Sweat

31 sierpnia 2018 35 By Wedding And The City

Nie dość, że za dosłownie chwilę wychodzisz za mąż, borykasz się z problemami natury organizacyjnej, to jeszcze zbliża Ci się okres? Albo może przez stres nie możesz zasnąć? Cierpisz na nadmierną potliwość i boisz się, że w Dniu Ślubu już całkiem się to uwydatni? Przychodzimy z pomocą apteczną na Stres, Okres and Sweat! Na ratunek Pannom Młodym! 🙂

S jak Stres

My proponujemy metody całkowicie bezpieczne, sprawdzone i co najważniejsze naturalne. Ziołolecznictwo coraz częściej zaczyna być brane pod uwagę jako skuteczna metoda walki z przeróżnymi schorzeniami. Do takich należy stres, stany lękowe i bezsenność. Wiadomo, żeby zioła zaczęły okazywać swą „magiczną moc” potrzebują więcej czasu niż ich chemiczne koleżanki z apteki. Poniżej nasze zestawienie ułożone w kolejności przypadkowej. Lista ta obejmuje oprócz ziół 2 substancje, które ziołami nie są, ale które są bezpieczne i które naturalnie występują w naszych organizmach.

Melisa lekarska – ma działanie uspokajające, wyciszające i odprężające. Zmniejsza bezsenność i stany lękowe. Pomaga również przy problemach żołądkowych, więc jeśli z nerwów boli Cię brzuch – może okazać się bardzo skutecznym remedium na tę dolegliwość 🙂 Może być w postaci herbatki lub tabletek do ssania bądź połykania.

Chmiel zwyczajnyma podobne działanie do melisy, ale jest od niej mniej popularny jako lek na uspokojenie. Może gdy herbatka z meliski wydawać by się mogło, że już nie działa, może warto zaopatrzyć się w chmiel zwyczajny. Do nabycia w aptece 🙂

Szafran – Tak, tak, ekstrakt z tej drogocennej przyprawy ma działanie poprawiające nastrój. Wpływa korzystnie na utrzymanie równowagi emocjonalnej zmniejszając przy tym czynnik stresowy i wprawiając Was w stan odprężenia i wyciszenia. Ekstrakt z szafranu najdziecie w Szafraceum.stres

Magnez – Niedobory magnezu mogą zwiększyć wrażliwość na czynniki stresowe. Dlatego w większości preparatów znajdziemy ten składnik w sporym stężeniu. Magnez reguluje pracę układu nerwowego – warto więc systematycznie uzupełniać jego niedostatki.

Kozłek lekarski (waleriana) – to bardzo popularna roślina pomocna przy walce ze stresem i stanami lękowymi. Nie bez przyczyny tak jest, bowiem kozłek lekarski świetnie radzi sobie z naszymi rozchwianymi nerwami, działa wyciszająco, zmniejsza objawy takie jak drżenie rąk, ataki paniki, przyspieszone bicie serca. Jego spore stężenie znajdziecie w preparacie Valused.stres

Melatonina – A kiedy wypróbowałyście już wszystkiego i dalej nie możecie zasnąć, spróbujcie właśnie melatoniny. Jest to hormon regulujący nasz rytm snu i czuwania. Najlepiej zażywać ją regularnie przez okres minimum 2 tygodni.

Preparaty:

stres

melisa, chmiel i szafran

stres

kozłek lekarski, melisa, chmiel, ziele serdecznika

stres

chmiel, kozłek lekarski, goryczka żółta

O jak Okres

Nasza babska „przypadłość”. Często pojawia się w najmniej odpowiednim momencie. Nie specjalnie cieszymy się gdy się zjawia, lecz jego brak może czasem zaniepokoić 😀 W stresie przedślubnym, kiedy cały nasz organizm jest w ogromnym napięciu, nawet najbardziej regularne, „wytresowane” od lat cykle miesiączkowe mogą płatać figle. Jak temu zaradzić?

Melisa lekarska, chmiel zwyczajny, krwawnik– nie każdy się z tym zgodzi, ale niektórzy twierdzą, że te zioła mogą przyspieszyć menstruację. To tylko zioła, więc na pewno spożywanie ich Wam nie zaszkodzi, a może mieć dobry wpływ na ogólne samopoczucie.

Lampka czerwonego wina – kolejny kontrowersyjny i niepewny sposób na wywołanie miesiączki. Ale jak wino dobre, to czemu nie spróbować? 😉

Gorąca kąpiel – Skoro mamy już czerwone wino, to może wypić je podczas gorącej kąpieli? Do tego olejki eteryczne, świeczki, delikatna muzyka. Może ten duet okresu nie wywoła na 100%, ale przynajmniej wyciszy i odpręży. To na pewno sprawdzi się w przedślubnej gorączce.

Niestety nie ma domowego sposobu, który działa w 100% w kwestii regulacji cyklu miesiączkowego. Jedyną sprawdzoną metodą jest terapia hormonalna, którą dobiera nam lekarz na podstawie wyników badań. Jeżeli nasze miesiączki są nieregularne od dłuższego czasu – pora wybrać się do ginekologa i to bezzwłocznie!

Jeżeli boimy się, że w Dniu Ślubu dostaniemy okres, albo nawet jak jesteśmy pewne, że go nie dostaniemy, to i tak polecamy założyć na wszelkie wypadek podpaskę. Może być tak, że podziękujecie sobie później za to 🙂

S jak Sweat

Nadmierna potliwość to przypadłość, z którą boryka się spora część społeczeństwa. Jest to wstydliwa choroba i na pewno żadna Panna Młoda nie chciałaby cierpieć w dniu swojego ślubu z tego powodu. Jeżeli ten problem Cię dotyka – musisz zadbać o swoje ciało kilka tygodni przed Najważniejszym Dniem.

Szałwia – preparaty zawierające w składzie to zioło skutecznie walczą z nadmierną potliwością. Warunek jest taki, że szałwię w postaci czystej czy też zawartą w lekach trzeba przyjmować minimum 2 tygodnie, aby móc zaobserwować jakiekolwiek rezultaty.

szałwia, skrzyp, pokrzywa, melisa

Blokery potu – używane 2/3 razy w tygodniu mogą zdziałać cuda. Należy je najpierw wypróbować, ponieważ niekiedy mogą powodować uczulenie bądź podrażnienie skóry. Takie preparaty stosuje się na oczyszczoną, suchą skórę na noc, rano się je zmywa i można użyć zwykłego antyperspirantu. W żadnym wypadku nie stosować na twarz! Z potliwością twarzy poradzić sobie mogą tabletki na nadmierną potliwość, ale zwykły puder też da radę 🙂nadmierna potliwość

Stopy i dłonie – z pomocą przychodzą preparaty specjalnie dedykowane tym częścią naszego ciała. Występują w postaci żeli lub pudrów (trzeba sprawdzić wcześniej czy nie brudzą!)

CZUJ SIĘ SWOBODNIE!

CZUJ SIĘ SWOBODNIE! 😀

To już wszystkie nasze sposoby na radzenie sobie ze stresem, okresem i potem. Mamy nadzieję, że skorzystacie i poradzicie sobie dzielnie z tymi problemami, aby móc w pełni cieszyć się Dniem Waszego Ślubu i czuć się swobodnie.

Napiszcie koniecznie w komentarzach swoje sposoby – niech wszyscy skorzystają z Waszej wiedzy! KOBIETY MUSZĄ SIĘ WSPIERAĆ🙂

Polecamy ostatni post o wyborze sali weselnej!
Inne nasze artykuły:

Zachęcamy do śledzenia naszego Instagrama oraz Facebooka!

Pozdrawiamy 🙂
Wedding And The City