Najmodniejsze paznokcie 2018 i 2019 roku!

Najmodniejsze paznokcie 2018 i 2019 roku!

15 sierpnia 2018 8 By Wedding And The City

Wychodzisz za mąż i zastanawiasz się jakie ornamenty i kształty paznokci są obecnie na czasie? A może chcesz wiedzieć co na topie będzie w przyszłym sezonie? Odpowiedzi udzieli Jadwiga Tarka – kosmetolog, zajmująca się na co dzień stylizacją paznokci w krakowskim salonie manicure Pazoo.

Jadwiga Tarka

Kosmetolog, kilkuletnie doświadczenie jako stylista paznokci oraz wizażysta, estetka, uwielbia piękne wnętrza, piękne kreacje i piękne dalekie podróże. Współautorka bloga Wedding And The City. Na co dzień stylista paznokci w krakowskim salonie Pazoo. Prywatnie szczęśliwa żona i opiekunka kota Kamila.

Potrzeby klientów

Ciężko jednoznacznie określić jakie upodobania mają klienci i wrzucić wszystkich do „jednego worka”. Jest grupa kobiet, która podąża za zmieniającą się modą i bardzo chce być na czasie. Są również panie, które mają swoje potrzeby, upodobania i nie zważając na najnowsze trendy zawsze wybierają, mniej więcej, kształt i kolor, który odpowiada im od lat. W jednym i drugim przypadku stylista paznokci wie co ma robić – najważniejszy jest wywiad z klientem, który odbywa się zawsze na początku spotkania.

Najczęstsza kolorystykapaznokcie ślubne

Jeżeli chodzi o ślubny manicure, to kolorystyka była jest i raczej będzie stonowana. Pastelowe odcienie, delikatne ornamenty, niekrzykliwe wzory – te zestawienia idealnie współgrają z bielą sukni ślubnej i idealnie dopełniają całości stylizacji Panny Młodej. Ponadto taka stylizacja paznokci cudownie prezentuje się na zdjęciach i filmie ślubnym.

Najczęstszy kształt

Od wielu sezonów na dłoniach kobiet królują paznokcie w kształcie migdała. W mojej pracy zawodowej tylko kilka razy spotkałam się z prośbą o wykonanie kwadratowych paznokci na dłoniach przyszłej Pani Młodej. Migdały zdecydowanie rządzą.

Najczęstsze problemy klientów

Dominującym problemem jest na pewno łamliwość paznokci i kruchość płytki. Panie bezskutecznie próbują zapuścić paznokcie na ten Wyjątkowy Dzień – bez rezultatów. W takim przypadku proponujemy przedłużanie paznokci. Na rynku jest dostępnych kilka metod indywidualnie dobieranych do potrzeb klienta.paznokcie ślubne

Co jest najmodniejsze w 2018 roku

Jeśli chodzi o kształt, to jak już wspomniałam, paznokcie w kształcie migdałów dominują na kobiecych dłoniach i jest to obecnie bardzo silny trend. Jeśli chodzi o zdobienia, prawdziwe odrodzenie przeżywa „nieśmiertelny” french, który tym razem ujawnia się pod postacią tzw. baby boomer. Baby boomer jest to hit tego sezonu i stanowi okolo 90% stylizacji.

Co będzie najmodniejsze w 2019 roku

Sądzę, że migdał będzie dalej w modzie. Jest to tak silny trend, który dodatkowo jest piękny i uniwersalny, że ciężko będzie wyprzeć go czymś innym. Dodatkowo pasuje do większości dłoni, które potrafi fantastycznie wysmuklić. Jeżeli chodzi o ornamenty coraz modniejszy staje się minimalizm na wszystkich płaszczyznach życia, co również prawdopodobnie znajdzie ujście w manicure. Jedna czarna kropka na gładkich pastelowych paznokciach, delikatne ombre czy mały diamencik na palcu serdecznym – taka estetyka będzie dominować w 2019 roku. I najgorętszy hit tego sezonu – czyli baby boomer. Ta stylizacja zdecydowanie będzie dominować w przyszłym roku. Jeżeli chodzi o długość paznokci w modzie będzie rządzić raczej krótszy niż dłuży manicure.

baby boomer

baby boomer

Manicure ślubny – co najlepiej się sprawdza

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi co sprawdzi się u wszystkich Panien Młodych. Pięknie na zdjęciach i filmach ślubnych wyglądają paznokcie w delikatnych kolorach nude, różu i brzoskwini, z ewentualnymi subtelnymi zdobieniami. Jednak najważniejsze jest to aby dłonie i paznokcie były zadbane. Nie musimy iść do ślubu z dziełem sztuki na paznokciach – ważne abyśmy się czuły dobrze w swojej stylizacji. Zadbane dłonie, z krótkimi paznokciami pomalowanymi bezbarwnym lakierem – to również się samo obroni. Nie obronią się natomiast dłonie zaniedbane z  połamanymi paznokciami, obdartymi skórkami i zdartym lakierem. Ale mam nadzieję, że żadnej Pannie Młodej nie przyjdzie do głowy iść do ślubu z takimi dłońmi 🙂


paznokcie ślubne

Dziękujemy Jadzi za wyczerpanie tematu!
Mamy nadzieję, że skorzystacie z tych informacji – w końcu manicure Panny Młodej to bardzo ważna kwestia 🙂

Zapraszamy do przeczytania artykułu o makijażu ślubnym!
Polecamy również inne nasze artykuły:
Motyw przewodni wesela – 9 inspiracji!
W co zaopatrzyć koszyczek ratunkowy?
Jak zaaranżować oprawę muzyczną podczas ślubu?

Instagram Jadzi: rrudeeggirll

A już w piątek – trochę statystyki małżeńskiej 😉

Pozdrawiamy
Wedding And The City