Motyw przewodni wesela – 9 inspiracji!

Motyw przewodni wesela – 9 inspiracji!

10 sierpnia 2018 2 By Wedding And The City

Nie masz pomysłu na motyw przewodni wesela? Szukasz wskazówek czym się kierować przy wyborze stylu Waszego przyjęcia? Dobrze trafiłaś 🙂  Przedstawiamy Wam 9 inspiracji, które pomogą Wam wybrać motyw przewodni i podpowiedzą czym najlepiej się kierować przy tworzeniu stylu przyjęcia weselnego. Zaczynamy!

1. Miesiąc Waszej uroczystości

W jakim miesiącu bierzecie ślub? Weźcie pod uwagę, że niektóre gatunku kwiatów, np. konwalie spotkacie tylko wczesną wiosna i na próżno ich szukać w lipcu czy w sierpniu. To ważne, ponieważ kwiaty potrafią w dużej mierze sprecyzować charakter Waszego przyjęcia i mieć duży wpływ na motyw przewodni.

2. Ulubiony kolor

Fajnie, gdy macie wspólny ulubiony kolor. A może macie zupełnie różne ulubione kolory, które pięknie ze sobą kontrastują? Dobrym pomysłem jest też wybranie koloru bazowego i dodanie do niego jego dwóch odcieni. Pamiętajcie, żeby wybrać maksymalnie 3 kolory – w innym wypadku, może być zbyt przytłaczająco.

motyw przewodni

3. Miejsce przyjęcia

Charakter sali weselnej, którą wybraliście zapewne jako pierwszą, ma duży wpływ przy wybieraniu dekoracji weselnych. Jeżeli jest to sala w eleganckim hotelu z duża ilością złota i bieli, to raczej ciężko będzie w takim wnętrzu urządzić tradycyjne góralskie wesele, prawda? Natomiast jeżeli dysponujecie przeszkloną oranżerią w środku lasu – idealnie będzie pasował motyw prowansalski, rustykalny czy wesele w tylu boho.

4. Wspólna pasja

Jeżeli jesteście parą, która ma wspólne zainteresowania, to bardzo dobrze się składa! Motywem przewodnim mogą stać się rowery, podróże, samochody, taniec, jazda konna i wiele innych pasji, które Was łączą, albo Was kiedyś połączyły.motyw przewodni

5. Trendy

Obowiązująca moda panuje nawet w motywach przewodnich wesela. Jeżeli lubicie podążać za najnowszymi trendami i nowinkami – warto zorientować się co obecnie jest na czasie. W 2018 i 2019 roku będą dominować motywy przewodnie bazujące na naturze. Styl boho oraz rustykalny będzie dalej bardzo modny. Stare złoto, marmur, „zakurzona róża”, romantyzm jak ze starej kliszy aparatu, świeżość i naturalne piękno  – to na pewno będzie strzał w 10!

6. Ulubiony film, książka

Tak! Nawet ulubiony film czy książka może stać się motywem przewodnim Waszego wesela. Przyjęcie w stylu imprez organizowanych przez Wielkiego Gatsbiego? Czemu nie 🙂 Pióra, złoto + czerń, elegancja lat 30 i gotowe.

7. Marzenia

Marzysz o podróży do Toskanii? Zrób włoskie wesele! W menu niech dominują pasty i dobre włoskie wino, we włosach panny młodej kwiaty, a weselne dekoracje niech będą dopracowane i eleganckie.  A może marzy Ci się lot balonem? Kolorowy balon z koszykiem, to bardzo romantyczny motyw, który łatwo jest umieścić na papeterii ślubnej.motyw przewodni

8. Suknia ślubna

Twoja suknia ślubna również może stać się inspiracją. Jeżeli to suknia w stylu księżniczki, z licznymi zdobieniami i kamieniami – styl minimalistyczny całego wesela raczej nie będzie wchodził w grę. Może vintage? Stare złoto? Natomiast gładka suknia bez zdobień może świetnie wyglądać w motywie greckim, boho i klasycznym.

9. Na luzie

A może po prostu – niech Waszym motywem przewodnim stanie się luźna impreza. Niech wtedy goście przyjdą ubrani jak chcą, nie musi panować spójność stylistyczna, a wszelkie formalności niech odejdą na bok. Wesele w stylu prywatki? To też ma swój  klimat 🙂motyw przewodni

Porada

Jeżeli nie możesz zdecydować się i chcesz mieć góralskie wesele w stylu boho z domieszką złota i czerni, to niestety musisz zdecydować się na jedno. Chyba, że chodzi Ci o ekscentryzczny eklektyzm 😉 Często jest tak, że z różnych stylów podoba nam się kilka elementów i nie możemy rozstrzygnąć, który styl jest tym dominującym. Warto wtedy spisać sobie na kartce – co podoba nam się z tego motywu, a co z innego. Po takiej analizie z pewnością wyłoni nam się zwycięzca – najbliższy naszemu sercu!

Polecamy nasz najpopularniejszy post o makijażu ślubnym!
Zapraszamy do śledzenia naszego Instagrama i Facebooka – znajdziecie tam mnóstwo inspiracji ślubnych 🙂

Pozdrawiamy
Wedding And The City

Czy artykuł był pomocny? Podziel się swoją opinią w komentarzu!