Makijaż ślubny wykonany samodzielnie czy przez profesjonalistę?

Makijaż ślubny wykonany samodzielnie czy przez profesjonalistę?

6 sierpnia 2018 2 By Wedding And The City

Makijaż ślubny, to zaraz po sukni ślubnej, najważniejszy element stylizacji Panny Młodej. On dopełnia całości, podkreśla kolor tęczówki oczu, tuszuje niedoskonałości, nierzadko stanowi element koloru przewodniego całego wesela oraz „ubiera” Panny Młode w pewność siebie. Oczywiście wszystkie te cechy mogą być spełnione pod warunkiem nienagannego wykonania takiego makijażu.

MAKIJAŻ ŚLUBNY WYKONANY SAMODZIELNIE

Jeżeli masz wprawną rękę, dobrze zaopatrzoną kosmetyczkę i stalowe nerwy, to wykonanie makijażu ślubnego samodzielnie nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu i może okazać się dobrym rozwiązaniem. Makijaż wykonany własnoręcznie przez Panią Młodą ma wiele zalet. Nie trzeba bowiem konsultować z nikim swojej wizji, nie trzeba tracić czasu na poszukiwanie odpowiedniej i profesjonalnej osoby, ani tracić dodatkowych pieniędzy na makijaż próbny.

Natomiast jeżeli nie masz sprecyzowanej wizji, nie wiesz jak ma wyglądać profesjonalny makijaż sceniczny (tak, tak, taki makijaż różni się od tego codziennego) i nie masz wprawy, to eksperymentowanie z zasobami swojej toaletki w tak ważnym dniu, może okazać się fatalne w skutkach.

Należy także wziąć pod uwagę czynnik stresu. Jeżeli wychodzisz za mąż pierwszy raz w życiu, to przecież nie wiesz jak Twój organizm będzie reagował tego dnia. Może okazać się, że stoicyzm, który towarzyszył Ci przez większość życia w Dniu Ślubu nagle gdzieś zniknął, pozostawiając po sobie drżące dłonie.

Panie Młode zastanawiające się nad makijażem ślubnym wykonanym samodzielnie, przeważnie myślą, że taki makijaż będzie tańszy – to błąd. Kosmetyki, które powinny być użyte tego dnia często mają wysokie ceny, ze względu na ich trwałość. Przecież w Dniu Ślubu będziesz fotografowana cały dzień i całą noc, a do tego będziesz obdarzona setką całusów i uścisków. Nie ma co oszczędzać!

MAKIJAŻ ŚLUBNY WYKONANY PRZEZ PROFESJONALISTĘ

Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnego wizażysty należy najpierw zebrać opinie na jego temat i przede wszystkim umówić się na makijaż próbny. Na makijaż przedślubny warto przynieść zdjęcia innych makijażów, które mają posłużyć za inspirację do wykonania Waszego make-upu.

Niewątpliwą zaletą wykonywania makijażu ślubnego u wizażysty jest to, że kuferek takiej osoby jest bardzo dobrze zaopatrzony w profesjonalne kosmetyki przeznaczone do wykonywania makijażów na ważne uroczystości . Taki kuferek jest po prostu bezkonkurencyjny.

W Dniu Ślubu ważne jest zachowanie maksymalnego opanowania i spokoju. Wizażysta da nam komfort i poczucie, że wszystko spoczywa w rękach fachowca, a my nie musi się o nic więcej martwić. Wiele makijażystek w dniu swojego ślubu korzystało z usług innych wizażystek, mimo, że dysponowały kosmetykami i umiejętnościami pozwalającymi na wykonanie makijażu samodzielnie. Właśnie ze względu na samopoczucie.

Koszt skorzystania z usług wizażysty waha się w granicach od 100 do 250 zł. Często do tej kwoty jest już wliczony makijaż próbny, ale zależne jest to od indywidualnego wykonania usługi i zasad panujących w salonie.

Niezależnie czy zdecydujecie się na wykonanie makijażu samodzielnie czy skorzystacie z usług profesjonalisty pamiętajcie, aby być na 100% pewne tej decyzji.  Jeżeli jeszcze się wahacie – spiszcie wszystkie za i przeciw, to wskaże Wasze preferencje. Pamiętajcie też, że z podjęciem decyzji nie należy zwlekać! W końcu o Waszym makijażu ślubnym będą Wam przypominać liczne zdjęcia i film z tego Wyjątkowego Dnia 🙂

Zapraszamy do przeczytania artykułu o oprawie muzycznej ślubu!
Śledźcie nas na Instagramie i Facebooku!

Pozdrawiamy!
Zespół Redakcyjny Wedding And The City 🙂